Sušené goji Lucivita 250 g

Sušené goji Lucivita 250 g
Značka: Lucivita
Druh: sušené ovocie
Dostupnosť: Skladom
Cena s DPH: 5,89 €
Cena bez DPH: 4,91 €
Množstvo:  
   - ALEBO -   

Sušené goji Lucivita 250 g

Vedeli ste napríklad, že obsahuje až 500 krát viac vitamínu C ako pomaranč? Alebo až 15 krát viac železa ako špenát? Okrem toho, že je doslova životabudič a zdroj energie, odporúčame kustovnicu čínsku najmä kvôli nasledujúcim pozitívnym vplyvom:
 
Imunita: Vďaka vysokému obsahu vitamínu C je goji ideálnym prostriedkom na posilnenie imunity. Ak si porovnáme koncentráciu vitamínu C napríklad s pomarančom, vychádza goji až 500 x lepšie. Rovnako ďalšie vitamíny a stopové prvky prispievajú k posilneniu obranyschopnosti a tiež aj k prevencii voči ochoreniam infekčného charakteru. Pri suchom kašli alebo artritíde potláča tieto príznaky s pomerne dobrou účinnosťou.
 
Antioxidačný vplyv: Veľmi dôležitý je aj antioxidačný vplyv rastliny. Vďaka nemu dochádza k prevencii predčasného starnutia a zároveň sa spomaľuje už aj aktuálne starnutie. Antioxidačný účinok má za cieľ zachytiť voľné radikály znehodnocujúce bunkové tkanivá v tele. To sa prejaví omladením pokožky aj vnútorných orgánov.
 
Mentálne zdravie: Plody kustovice čínskej majú veľmi priaznivý vplyv na mentálne zdravie. Nielen sa budte cítiť plní energie, ale sa Vám zlepší aj spánok a pamäť. Goji má veľmi priaznivý vplyv aj na upokojenie nervovej sústavy, zmierňuje stres a podporuje činnosť mozgu. Ide jednoducho o celkový životabudič plný energie.
 
Trávenie: Vďaka obsahu vlákniny ale aj aminokyselín je toto ovocie veľmi dobré aj na rôzne tráviace problémy. U niektorých ľudí, ktorí majú problémy s metabolizmom, môže dokonca aj napomôcť zníženiu váhy a to vďaka zrýchleniu metabolických procesov týkajúcich sa cukrov a tukov. Taktiež podporuje goji činnosť pečene a vylučovaciu funkciu obličiek.
 
Kardiovaskulárny systém: Rastlina má priaznivý vplyv aj na činnosť srdca a cievy. Pomáha znížiť krvný tlak, upravuje hladinu cholesterolu v krvi a dokonca pomáha prečistiť krvné riečište od toxických látok. Goji taktiež stimuluje tvorbu bielych aj červených krviniek, čím obnovuje štruktúru a zloženie krvi.
 
Plodnosť a potencia: Je to skutočne tak, kustovnica čínska pomáha aj na plodnosť a potenciu. U žien zvyšuje napríklad libido, ale dokáže zmierniť aj príznaky menopauzy. V tehotenstve zmierňuje rannú nevoľnosť. U mužov zvyšuje potenciu a sexuálnu energiu - ide teda tak trocha o afrodiziakum.
 
Ak máte nízky krvný tlak, nemali by ste kustovnicu príliš užívať. Je to najmä z toho dôvodu, že jeden z jej účinkov je, že krvný tlak znižuje. Rovnako je kontraindikáciou užívanie liekov na cukrovku, krvný tlak alebo riedenie krvi súčasne s konzumáciou goji. Rovnako sa odporúča neužívať toto ovocie počas hnačky alebo počas ochorenia s vysokou horúčkou.

Napísať recenziu

Vaše meno a priezvisko:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú použité!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Opište prosím kód z obrázku do poľa nižšie:Kľučové slová: susene_ovocie_goji