Kakaový prášok z nepraženého kakaa Bionebio 150 g

Kakaový prášok z nepraženého kakaa Bionebio 150 g
Značka: Bio Nebio
Druh: kakao
Dostupnosť: Skladom
Cena s DPH: 2,99 €
Cena bez DPH: 2,49 €
Množstvo:  
   - ALEBO -   

Kakaový prášok z nepraženého kakaa Bionebio 150 g

Prášok z nepraženého kakaa obsahuje veľké množstvo antioxidantov, železa, alebo napríklad aj horčíka. Všetky tieto látky majú blahodarný vplyv na ľudský organizmus. Prášok z nepraženého kakaa neprešiel žiadnou tepelnou úpravou, takže obsahuje všetky minerály a enzýmy v pôvodnej podobe. Prášok z nepraženého kakaa má ľahko horkú chuť, podobne ako horká čokoláda. Môže sa jesť samostatne pre doplnenie energie, alebo sa používa na prípravu nápojov, pridáva sa do najrôznejších sladkých pokrmov, atď.
 
Všeobecné informácie: Kakaový prášok vzniká mletím z kakaových bôbov. Tie sa radia medzi najkomplexnejšie potraviny na svete. Sú to plody kakaovníka Theobroma cacao. Kakao pochádza z Južnej Ameriky, aj keď dnes je často kakao vykupované i z Afriky. Kvalitné kakaové bôby obsahujú asi 50% tuku, ktorý ale neovplyvňuje hladinu cholesterolu.
 
Živiny: Vitamín C, B, A, mangán, horčík, zinok, síra, chróm, železo, meď, vápnik, draslík, omega 6, antioxidanty.

Príprava

Prášok z nepraženého kakaa sa môže aj variť, ale zbytočne by sme tým prišli o hodnotné minerály a enzýmy, ktoré nepražené kakao obsahuje. Prášok z nepraženého kakaa sa pridáva do pokrmov až po ich zhotovení, keď už nie sú jedlá horúce.

Použitie 

Prášok z nepraženého kakaa sa používa na prípravu nápojov, koktailov, pridáva sa do nátierok, ovocných šalátov, dezertov, cukroviniek, múčnikov, krémov, zmrzliny, kaší, musli, jogurtov.

Zloženie

Prášok z nepražených kakaových bôbov. Obsah kakaového masla najmenej 10%.

Napísať recenziu

Vaše meno a priezvisko:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú použité!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Opište prosím kód z obrázku do poľa nižšie:Kľučové slová: kakao