Kakaové bôby celé organic Lucivita 250 g

Kakaové bôby celé organic Lucivita 250 g
Značka: Lucivita
Druh: kakao
Dostupnosť: Skladom
Cena s DPH: 5,99 €
Cena bez DPH: 4,99 €
Množstvo:  
   - ALEBO -   

Kakaové bôby celé organic Lucivita 250 g

100% čisté kakaové bôby bez tepelnej a chemickej úpravy domorodými Indiánmi považované za „pokrm bohov“ bohatý zdroj antioxidantov jemný a dlhotrvajúci povzbudzujúci účinok.
Nepražené kakaové bôby sú zdravou pochúťkou bohatou na antioxidanty, ktoré nás robia šťastnými ????
 
Kakao ste možno ešte nikdy nekonzumovali v takto prirodzenej forme. Obvykle sa k nám totiž dostane až po dlhej ceste, kedy prejde tepelnou úpravou až pri 150°C, mletím, celým procesom výroby čokolády. Nakoniec jete čokoládu z fialového obalu, ktorá má síce lákavú reklamu, ale so skutočným a zdravým kakaom toho veľa spoločného nemá. Vysoký obsah cukru a mlieka je to, čo robí z čokolády nezdravú pochúťku. Vyskúšajte kakao, ktoré Indiáni nazývajú aj pokrmom bohov, v jeho čistej podobe.
 
Vo všeobecnosti sa považuje za bohatý zdroj antioxidantov ako sú prokyanidíny a flavonoidy. Tým sú pripisované omladzujúce účinky. Epikatechín obsiahnutý v kakau má podľa výskumov rôznorodé pozitívne účinky na ľudské zdravie. Množstvo antioxidantov sa klasifikuje tzv. ORAC jednotkami – kakao ich obsahuje viac než 500 (napr. u nás na antioxidanty bohaté čučoriedky obsahujú cca 50 ORAC).
 
O kakau je známe, že má aj povzbudzujúce účinky. Tie spôsobuje látka s názvom teobromín, ktorý má jemný, dlhotrvajúci stimulačný účinok na organizmus, používa sa aj v medicíne ako diuretikum, vazodilatans a srdcové stimulans. Teobromín v kakau nie je pre ľudí toxický ani pri konzumácii veľkého množstva. Teobromínu vďačí kakao aj za svoju horkú chuť.
 
Kakao obsahuje nenasýtené mastné kyseliny omega 6, ktoré sú však v čokoládach pražením znehodnotené na zdraviu škodlivé transmastné kyseliny.
 
Kakao rovnako obsahuje veľa minerálov a vitamínov. Je zdrojom hořčíka, železa, síry, chrómu, mangánu, zinku a medi.

Napísať recenziu

Vaše meno a priezvisko:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú použité!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Opište prosím kód z obrázku do poľa nižšie:Kľučové slová: kakao, karob