Spirulina Topnatur 750 ks

Spirulina Topnatur 750 ks
Značka: Topnatur
Druh: prírodné liečivo
Dostupnosť: Skladom
Cena s DPH: 17,69 €
Cena bez DPH: 14,74 €
Množstvo:  
   - ALEBO -   

Spirulina Topnatur 750 ks

 
Bio Spirulina je 100% sladkovodná modrozelená riasa Arthrospira platensis obahujúca vzácne fytonutrienty (rastlinné výživné látky), ktoré sa nenachádzajú v žiadnych iných zelených potravinách, napr. fykocyanín a sulfolipidy. Spirulina je tiež výnimočným zdrojom beta karoténu, chlorofylu, vitamínu B12, karotenoidov, enzýmov, vitamínov a minerálnych látok. Obsahuje veľké množstvo vápnika, ktorý je všeobecne deficitný vo výžive, horčík uľahčuje absorpciu vápnika v spiruline. Chróm pomáha efektívne využiť glukózu a prispieva k stabilizácii krvného cukru.
 
 • Spirulina má najvyšší obsah proteínov zo všetkých prírodných potravín (65%), ďaleko viac než mäso alebo ryby (15-25%), sójové bôby (35%), sušené mlieko (35%), obilniny (8-14%) alebo plnotučné mlieko (3-4%). Spirulina obsahuje ako jeden z mála rastlinných zdrojov všetky esenciálne aminokyseliny.
 • Spirulina je najbohatším zdrojom beta karoténu, jeho koncentrácia je niekoľko násobne vyššia ako v mrkve. Beta karotén má značné terapeutické účinky, vrátane schopnosti znižovať sérum cholesterolu a všadeprítomnej rakoviny. Počas posledných rokov vykonali zdravotnícke inštitúcie zaoberajúce sa výskumom rakoviny desiatky štúdií dokazujúcich, že beta karotén znižuje riziko všetkých druhov rakoviny, vrátane rakoviny pľúc, pažeráka, žalúdka, hrubého čreva, gastrointestinálneho traktu, pŕs a pošvy
 • Najvýznamnejším farbivom v Spiruline je fykocyanín. Tento proteínový komplex tvorí približne 15% celej hmotnosti. Podľa posledných vedeckých výskumov má fykocyanín značné antioxidačné, protizápalové a antikarcinogénne účinky. Ovplyvňuje tvorbu kmeňových buniek kostnej dreni, podporuje tvorbu makrofágov a stimuluje fagocytózu. Tým výrazne prispieva k stimulácii imunitného systému. Pri výskume vykonanom v Černobyle u osôb postihnutých chorobami z ožiarenia, pri ktorých došlo k poklesu tvorby červených a bielych krviniek, sa ich stav výrazne zlepšil pri podávaní púhych 5 gramov spiruliny denne po dobu 6 týždňov. Fykocyanín znižuje toxicitu v obličkách a hrá zásadnú úlohu pri ochrane proti zlyhaniu obličiek spôsobenom toxickými prvkami alebo liekmi, má všestranné využitie pri liečbe dysfunkcie obličiek.
 • Spirulina má vysoký obsah chlorofylu, ktorý má výrazné čistiace a detoxikačné účinky. Pomáha z organizmu odstraňovať ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie jedovaté látky. Regeneruje pečeňové tkanivo, prečisťuje krvné riečisko. Podporuje kožný metabolizmus, hojenie rán a vredov. Spoločne s fykocyanínom, železom, vitamínom B12 a kyselinou listovou výrazne podporujú zdravú krvotvorbu.
 • Spirulina obsahuje komplex niekoľkých karotenoidov bohatých na antioxidanty. Karotenoidy sú tvorené približne 50% karoténmi - alfa, beta a gama a  50% xantofylmi - zeaxantín, astaxantín, a ďalšie. Hoci beta karotén je zo všetkých karotenoidov najznámejší, komplex rozličných karotenoidov je oveľa efektívnejší než púhy izolovaný syntetický beta karotén vo forme vitamínových prípravkov.
 • Spirulina je jedným z najbohatších zdrojov železa, ktoré hrá zásadnú rolu pri tvorbe hemoglobínu a zdravého imunitného systému. Obsah železa v Spiruline je niekoľkonásobne vyšší než v ostatných potravinách a jeho vstrebateľnosť je podstatne vyššia než u syntetických doplnkoch železa.
 

Účinky

 •     Posilnenie imunitného systému proti vírusovým ochoreniam.
 •     Detoxikácia pečene a obličiek.
 •     V terapii anémie, podporuje zvýšenie hladiny hemoglobínu.
 •     Pomáha pri obrane proti nádorovým ochoreniam.
 •     Pri podvýžive a hypovitaminóze k odstráneniu nutričných deficitov.
 •     Využitie vysokej výživnej hodnoty v detskej výžive.
 •     Pomáha pri chronickej zápche, čistí tráviace ústrojenstvo.
 •     Pôsobí ako prebiotikum, podporuje tvorbu lactobacilov  a bifidobakterií.
 •     Podpora kožného metabolizmu, hojenie rán a vredov.

Dávkovanie

2krát denne 2-5 tablety minimálne 15 minút pred jedlom, zapiť pohárom vody. U podvýživy je vhodnejšie užívať BioSpirulinu s jedlom.
 

Napísať recenziu

Vaše meno a priezvisko:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú použité!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Opište prosím kód z obrázku do poľa nižšie:Kľučové slová: spirulina