BEZ OBALU Mandle natural Provita 100 g

BEZ OBALU Mandle natural Provita 100 g
Značka: Provita
Druh: orechy
Dostupnosť: Skladom
Cena s DPH: 1,79 €
Cena bez DPH: 1,49 €
Množstvo:  
   - ALEBO -   

BEZ OBALU Mandle natural Provita 100 g

Jednotková cena 17,900-,/kg

U mandlí sa najviac vyzdvihuje ich účinok proti diabetesu (cukrovke) typu II. Rôzne testy na ľuďoch už dokázali, že mandle zvyšujú citlivosť na inzulín a dobre regulujú celkový cukor. Ak máte nábeh na cukrovku, vyskúšajte dlhodobo zaradiť mandle do svojho jedálnička. Stačí hrsť denne. Mandle ľudia poznajú už približne z dôb 2500 rokov pred Kristom. Pôvod majú na Strednom východe, odkiaľ sa rozšírili do sveta. Mandle výborne pomáhajú vstrebávaniu iných živín do tela. Ak vám vadí, že sú tvrdé, namočte ich ďen vopred do vody. Živiny uzamknuté v nich sa uvoľnia a telo ich bude vedieť ešte lepšie spracovať.

Práve šupka obsahuje vzácne živiny a to platí plošne na orechy, ovocie a pod. Tak ako iné orechy aj mandle pôsobia dobre na zníženie tlaku a cholesterolu. Sú bohatým zdrojom polynenasýtených a mononenasýtených mastných kyselín. Obsahujú vitamíny skupiny B, E, ďalej horčík, draslík, vápnik, železo, zinok, meď, fosfor a ďalšie. Ďalej obsahujú foláty, fytonutrienty, riboflavín, bielkoviny a vlákninu. Sú zdrojom prebiotík, čo sú látky ktoré priaznivo podporujú rast probiotických baktérií. Probiotiká sú zas prípravky, obsahujúce baktérie osídliť črevnú sliznicu.

Mandle podporujú aj sexuálne libido. Je to vďaka obsahu aminokyseliny arginín. Ten podporuje krvný obeh a uvoľňuje cievy. Samozrejme ako iné orechy aj mandle majú látky, ktoré pôsobia ukľudňujúco na nervy a v spojení s arginínom je účinok na libido lepší. Obsiahnutému tuku v nich sa nebojte. Mandle zasýtia a zvyšujú vstrebávanie živín. Hlavne ženy sa boja konzumovania orechov vzhľadom na obsah tukov ako čert kríža. Hrsťou orechov denne svojmu telu len prospejete.

Napísať recenziu

Vaše meno a priezvisko:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú použité!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Opište prosím kód z obrázku do poľa nižšie:Kľučové slová: orechy, mandle