BEZ OBALU Jasmínová ryža Provita 500 g

BEZ OBALU Jasmínová ryža Provita 500 g
Značka: Provita
Druh: ryža
Dostupnosť: Skladom
Cena s DPH: 1,50 €
Cena bez DPH: 1,25 €
Množstvo:  
   - ALEBO -   

BEZ OBALU Jasmínová ryža Provita 500 g

Jednotková cena: 3,-/kg

Jazmínová ryža je špeciálny druh aromatickej ryže. Niekto ju prirovnáva ku kvetinovej vôni. Tiež vyniká svojou sypkosťou a rýchlosťou uvarenia. Sú informácie, že sa nemusí preplachovať, aby nestratila svoju typickú vôňu.  Je veľmi príbuzná basmati, len má po uvarení lepivejšiu konzistenciu.
 
Konzumácia ryže sa odporúča aj na zlepšenie stavu kože pri lupienke, na posilnenie kostí, mäkkých alebo krehkých vlasov a štiepiacich sa nechtov.
 
Zrná jazmínovej ryže obsahujú mnoho veľmi významných výživových komponentov dôležitých pre vyvážený diétny program. Spolu s vlákninou obsahuje jazmínová ryža vitamín B2, B3, B6 a E. Z minerálov obsahuje horčík, fosfor a draslík, selén, zinok, sodík, kremík, vápnik, železo.
 
Neobsahuje cholesterol a pri pravidelnej konzumácii tiež pomáha znižovať hladinu cholesterolu. Neobsahuje lepok, je preto vhodná pre celiatikov a bezlepkovú diétu a aj pre makrobiotikou. Má nízky obsah sodíka a veľmi málo tukov. Celozrnná jazmínová ryža dodáva telu bielkoviny so všetkými dôležitými aminokyselinami. Obsahuje sacharidy, ktoré telu dodávajú energiu a vďaka veľkému množstvu vlákniny chráni črevá. Vysoký obsah draslíka podporuje vyplavovanie vody a látkovú výmenu a sodík zabraňuje opakovanému ukladaniu tekutín v tkanivách. Ryža znižuje krvný tlak, čo znamená, že zásluhou odvodňovacej schopnosti odľahčuje srdce a krvný obeh. Udržuje v rovnováhe krvný cukor - ma nízky glykemický index 55 (GI), čo znamená, že výrazne nerozkolíše hladinu cukru v krvi a potláča zvýšenú chuť do jedla.

Napísať recenziu

Vaše meno a priezvisko:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú použité!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Opište prosím kód z obrázku do poľa nižšie:Kľučové slová: ryza